A Kempo története
A Kempo egy folyamatosan fejlődő, nagy hatékonyságú harcművészeti stílus. A Kung-fu, a Ju Jitsu, a Boksz, a Judo és a Karate technikáit ötvözi. Komplex rendszere magába foglalja a formagyakorlatokat, az önvédelmet, valamint az állóküzdelem és a földharc technikáit. Az erő- és állóképesség, a kitartás, valamint a fájdalom tűrése hozzátartozik a Kempo gyakorlásához, de mindennek mélyről jövő tisztelettel kell párosulnia, elsősorban a Stílus, a Mesterek és az Edzőtársak irányába.
A kezdetek Magyarországon
A Kempo történelmi eredetére vonatkozó írásokat ismerjük, de számos más Karate stílus vonatkozásában szinte teljesen azonos elbeszélések maradtak fent, ezért kizárólag a magyarországi Kempo kialakulását tudjuk hitelesen bemutatni, melynek alapítása Dr. Harnos Imre Hanshi nevéhez fűződik.
1966-ban az akkor Ausztráliában élő Dr. Harnos Imre 10 év után első alkalommal tért vissza Magyarországra, de azokban az időkben nem lehetett nyíltan harcművészetet oktatni.
1967. áprilisában Dr. Harnos Imrét kiutasítják Magyarországról, mivel a Kempo oktatását állam ellenes cselekedetnek minősítik.
1969-ben Dr. Harnos újra Magyarországra jön és újraszervezi a megmaradt csapatot, az edzések a szabadban, a Városligetben zajlottak, de a hatóságok ismét távozásra szólítják fel.
1975-tól 1976-ig Dr. Harnos viszonylag hosszabb időt töltött Magyarországon, és ekkor már megvalósulhatott az első tornatermi edzés a Mélyépterv S. K. Sütő utcai edzőtermében.
Az első instruktorok
1981-ben Dr. Harnos 8 hónapot töltött Magyarországon és távozásakor öt embernek adományozott Instruktori (edzői) dan fokozatot: Dr. Szacsky Mihály, Koncz János, Dr. Borbély Attila, Bacsa János, Szegedi János Tamás. Mind az öten már más stílusban (Karate, Judo) szerzett előképzettséggel rendelkeztek.
1982-ben egy ideig Dr. Borbély Attila vezetésével él tovább a Kempo – akinél sokat tanult többek között Juhász Ferenc, valamint Várszegi Rudolf is -, majd korábbi sportága a judo felé fordul vissza. A Kempo vezetése így Várszegi Rudolfra és Juhász Ferencre marad, akiknek az állhatatos munkájának köszönhetően további fejlődésnek indul a Kempo. Ezen a nyáron Dombóváron, Várszegi Rudolf vezetésével megrendezésre került az első edzőtábor.
Az első Dan vizsga
1984-ben Dr. Harnos Imre ismét hazalátogat, és szinte csak a véletlennek köszönhetően akad rá a teljesen új helyszíneken és új tanítványokkal működő Kemposok csapatára.
1985-ben megvalósul az első magyarországi Dan vizsga, melyen Várszegi Rudolf és Juhász Ferenc vizsgázott Sho Dan fokozatra. A két frissen vizsgázott mester egyben a vizsgáztatási jogot is megkapta a nagymesteről így innentől kezdve a népszerűsödés és a fejlődés gyorsabb iramban történhetett. Az 1982-ben alakult Magyar Karate Szövetség All Style Szakbizottságán belül 1985-ben bejegyezték a Kempo szakágat is Várszegi Rudolf vezetésével. A bejegyzéskor már 4-5 klub működött Magyarországon.
1988-ban Juhász Ferenc, Dr. Harnos segítségével Ausztráliába utazik, ahol Ni Dan fokozatra tesz vizsgát a nagymesternél, majd egy héttel később Canberra-ban az Ausztrál Ju Jitsu Szervezet vizsgabizottsága előtt tett vizsgát Sho Dan fokozatra Ju Jitsuból is. Ausztráliában tartózkodása alatt két szeminárium levezetésében is segédkezik Dr. Harnosnak.
Idővel az első magyar Kempo mesterek útjai szétváltak, és mi 1994-ben a BVSC Karate termében a Juhász Ferenc Mester által képviselt Kempot ismertük meg, és képviseljük azóta is. 2002-ben egy sajnálatos motorbaleset miatt Mesterünket elveszítettük.
Jelen
2004-ben különböző okok miatt eltávolodtunk a tradicionális Kempo-tól, és 2011-ben Juhász Ferenc Mester korábbi helyetteséhez, Lovász Gábor Mesterhez és a Magyar Kempo Szövetséghez „tértünk vissza”.
2015-ben a Magyar Kempo Szövetség életében szakadás történt, és Lovász Gábor Hanshi vezetésével megalakult a HUN Kempo Kai Szövetség. Napjainkban is Lovász Gábor 8. Danos Nagymester tanításait követjük, és bízunk benne, hogy a magyarországi Kempo múltjához méltó módon tudjuk képviselni szeretett stílusunkat.
„Soha ne felejtsd el, hogy honnan jöttél és, hogy hova tartozol”.